unsalreklam2

BU FİLMİ ÜÇ SENE ÖNCE İZLEMİŞTİK TEK FARK AKTÖRÜ DEĞİŞTİ

Boluspor izleyenleri üç yıl öncede böyle bir filmi izlemişti.

Sadece Aktör değişmiş!

Filmin sonu hiçte beklenildiği gibi olmadı.

Yalvar yakar getirilen Çarıkçıya istifa diye bağırmalarını gördüğümüzde bu senaryonun tekrar yaşanması ne kadar doğru olur?

Borçsuz alınan Bolusporda 20.000.000 telafuz edilen Borç Şirketleşince ne kadar olur?

Bazı taraftar gurupları el ele omuz omuza üç yıl önce Necip Çarıkçının kapısına gitmiş Bolusporu mali anlamda en iyi yöneten Başkan Savaş Apak’tan Başkanlığı alması için yoğun çaba sarf etmişler sonrasında Necip Çarıkçı Boluspor Kulübü Başkanı olmuştu.

Borçsuz alınan Boluspor Kulübü üç sene sonunda oldukça yüklü bir borç içerisinde genel kurula gitti ve ilk toplantıda çoğunluk sağlanmasına izin verilmediğinden çoğunluk sağlanamadı.

Taraftar gurupları Oktay Ercan İle yaptıkları görüşme sonrası Şirketleşmeye ikna olmuş olmalılar ki!

Yayınladıkları Ortak Bildirilerinde;

Boluspor taraftar grupları Yarenler ve Cadde14 yaptıkları ortak basın açıklamasında BOLUSPOR`UN şirketleşmesini istediklerini belirtirlerken, Oktay Ercan`ı başkan olarak görmek istediklerini ifade ettiler.

Geçtiğimiz gün Oktay Ercan ile bir araya gelen kırmızı beyazlı taraftarlar bu ziyaretin ardından bir basın açıklaması yaptılar.

CAMİAYA SESLENİŞ ADINI VERDİKLERİ AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Bilindiği üzere 15 Haziran günü Bolusporumuzun geleceği açısından çok önemli bir kongre süreci yaşayacağız. Ülkemizin ekonomik sıkıntılar içinde olduğu, futbol kulüplerinin borçları yüzünden puan silme, transfer yasağı gibi çeşitli cezalar aldığı, borç yükünün giderek arttığı, hatta kapısına kilit vurulup kapandığı bu dönemde Bolusporumuzun geleceği açısından bu kongre çok daha fazla önem arzetmektedir. Bu kongre de Bolusporu seven herkesin öncelikli amacı günü kurtarmak değil, geleceği teminat altına almak olmalıdır. Borcun 15-20 milyon tl civarı olduğu bu dönemde 3 yıllık boş vaatler ile aday olmak ve seçime gitmek günü kurtarmaktan başka birşey değildir. Denenmişleri denemek, 3 yıllık yalan vaatler ile tekrardan başkan olmak Bolusporumuzun yükünü hafifletmez aksine geleceğine daha da zarar verir. 
Bu doğrultuda Bolusporumuzun içinde bulunduğu durumdan kurtulması ve gelecek kaygısı olmaması için mevcut sistemin değişmesi gerekmektedir. 3 yıllık planlama yerine daha cağdaş ve daha profosyonel yönetim sistemine geçilmeli, avrupanın en büyük liglerinde ki büyük takımların yönetim sistemi örnek alınmalı ve bir an önce şirketleşmeye gidilmelidir. Artık kısa vadeli planlar değil uzun vadeli planlama yapılmalı Bolusporumuzun geleceği teminat altına alınmalıdır. Bunun için Boluspor şirket olmalıdır, şirket olmak zorundadır.

 

Özellikle Boluspor Kulübü için şirketleşme şartı ile başkan adayı olmayı düşünen Oktay Ercan’a sormak gerekir!

Neden Şirketleşirse Başkan olacaksınız?

Birkaç kulübünüz varken neden Boluspor?

Yurt dışında işler yapan başarılı bir iş adamı olarak iş yoğunluğunuzda Boluspor ‘u kim yönetecek?

 

Spor Kulüplerinde şirketleşme hangi anlamda düşünülmesi gerekir?

Şirketleşmenin özet anlatımı;

Yeni ekonomik düzen her alanda olduğu gibi sporu ve kurumlarını etkilemiş, siyasal ve ekonomik sistemler içerisinde yer alan spor yeniden tanımlanmaya başlamıştır. Yüzyıllardır geleneksel yapılarını korumaya çalışan spor sistemleri, yeni ekonominin tanımlamış olduğu spor sektörünün avantajlarından yararlanmak ve rekabet edebilecek yapısal özeliklerini yeniden gözden geçirmek durumunda kalmışlardır.

Günümüzde spor kulüpleri gelişen ekonomiye ve profesyonel yönetim anlayışına sahip olmanın yanı sıra performanslarını artırmak ve başarılı olmak amacıyla birer işletme anlayışı içerisinde şirketleşme modellerini benimsemiş durumdadırlar.

Türkiye’de spor kulüpleri bir taraftan vergi avantajlarından faydalanmak için dernek statüsünde faaliyetlerine devam ederken, diğer taraftan şirketleşerek kurumsallaşma, profesyonelleşme, ticari faaliyetlerde bulunma, markalaşabilme, gelir kaynakları yaratma gibi çabalara yönelmişlerdir.

 Bu çalışmada, Türkiye’deki yeni yasal düzenlemeler ışığında, spor kulüplerinin yapısal özelliklerinin değişimi ile birlikte şirketleşme modellerinin ticari avantajlara dönüşümü betimsel olarak değerlendirilmiştir.

sample52
16 Haziran

BOLUSPORDA GERGİN SEÇİM VE SONRASINDA ACİL TOPLANTI

15-06-2019 Cumartesi günü saat 14.30 da ikinci aşamasında gerçekleşen Boluspor Olağan Genel Kurul Toplantısında, Boluspor da b

sample52
18 Mayıs

BOLUSPORUN GENÇLERİ KAZANDIĞI MAÇ 3-2

Boluspor Boş tribünlere oynadığı karşılaşmada Çapanın yüzünü güldürmediği gibi sadece üç pua

sample52
20 Mayıs

100.YIL KUTLAMALARI SİZİ MUTLU EDİYOR AMA! HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ CANLARI MUTSUZ EDİYOR

Herşey Çok güzel oldu belki de! yılların özlemini BOLU`da, CHP Bolu İl Başkanlığı ve Bolu Belediyesi tarafınd

Yorumlar